kor: 18év
születési hely: Miami
érdeklődési kör: fotózás, lovaglás, vívás, zene (BMTH, KoRn...), Tristan.
Normális napnak indult. Ugyanolyannak, mint az összes. Szokásosan feketébe öltöztem. Szintén fekete hajam kifésültem, hagytam, hogy vállamra omoljon.
A kapunkban várt már Tristan, a barátom. Szájra puszival köszöntöttük egymást. Elindultunk a suliba. Végzősök voltunk. Mindegy. Részletkérdés.
-Miért vagy ilyen szomorkás, Vy? -húzott magához egy csókra. Annyira imádtam, amikor ezt csinálta. Mosolyogva váltam el tőle.
-Csak fáradt vagyok. Semmi több -szorítottam meg kezét. És tényleg. Fáradt voltam.
-Hát jó. Viszont meg kéne beszélnünk a hétvégét -ölelte át vállam. -Eljövök érted úgy 11-re. Elmegyünk mozizni, majd beülhetünk valami kajáldába, de ez majd kialakul. És akkor mehetnénk vásárolni. Úgyis mondtad, hogy kéne menned, nem?
-Oké. Nekem tökéletes. Be kell újítanom pár farmert, meg láttam a neten, hogy van olyan térdnél hasított fekete cső naci is. Olyat is kéne vennem. Meg pár pulcsit és sapit. Most jön úgyis a tél, szóval be kell bugyolálni magunkat rendesen -leheltem finom puszit arcára. -Meg kéne bakancs is. Kinéztem egy Martens-t.
Boldogan ecseteltem neki mindenfélét, mit sem sejtve a később történtekről.
Mikor beértünk a suliba, ismerős arcokkal találtuk szembe magunkat. Mondjuk ez tök nyilvánvaló, mivel 4 éve jártunk ide, és szinte mindenkit ismertünk. Na mindegy. Legjobb barátnőm, Olive futott felénk majd nyakamba vetette magát. Na igen. Ilyen, ha 2 napig nem látjuk egymást, vagy valami fontosat akar mondani.
-Lányok, magatokra is hagylak titeket. Úgyis beszélnem kell Harry-vel -adott gyors csókot majd otthagyott minket.
-El sem fogod hinni mi történt! Hunter elhívott mozibaaa -sikított fel, mire kacagva fogtam le vállainál fogva.
-Mikor hívott meg? Mikor mentek? Kaptál puszit? Esetleg többet? Mesélj már!
És akkor mindent elmondott elejétől a végéig. Hunter volt az ő nagy szerelme. Kit áltatok? Még mindig együtt vannak. Olive még mindig ugyanúgy oda van érte, mint azelőtt. Persze. Hisz' mi változott volna? Csak az én életem fenekestül..
Első óránk fizika volt. Utáltam. Sosem rajongtam érte, a tanárt meg kifejezetten rühelltem.Na mindegy. Az óra halálunalmas volt. De túléltem. Utána lementünk a büfébe Tri-vel és vettünk szendvicseket a többieknek is (Olive, Harry, Megan, Sasha, Spencer és Drew. Ez a mi társaságunk). Azután következett a legutálatosabb óra a világon. Matek. Brr.. Tristan mellett ülve vártam, hogy becsengessenek. Addig ébenfekete hajával játszadoztam, amit kócosra beállított még reggel. Délutánra általában mindig szétbirizgáltam a cukit frizkót, de nem tehettem róla. Főleg, ha csókolóztunk. Akkor muszáj volt beletúrnom. Egyszerűen imádtam. Beletúrtam, kicsit megmarkolt, ő belenyögött csókunkba. Zene volt füleimnek. Hiányzik..
Bejött a tanárnő egy halom lappal. Dolgozatot írtunk. Mrs. Turner elugrott az irodájába, mert sikeresen otthagyott valamit. Addig mi kipuskáztuk a válaszokat természetesen. A dolgozatom amúgy 4-es lett. De a dolgok után nem foglalkoztam semmivel. Egyszóval nem érdekelt, hogy megbukom-e vagy sem.
Volt még egy tesink, egy föcink, dupla angolunk és egy kémiánk. Nem túl könnyű nap, de életben maradtunk. Oké. Ezt most nagyon nem kellett volna..
Utolsó óra után (ami angol volt) elköszöntem Tristant-től (hosszú, elmélyült csók..), majd Olive-val beültünk egy kajáldába ebédelni. Kibeszéltük a dolgokat.
-Hétvégén megyünk mozizni meg vásárolni Tristan-nel. Láttam olyan fekete csőgatyát, ami a térdénél fel van hasítva és be kell szereznem egy olyat. Annyira tetszik -haraptam bele a sajtburgerembe.
-De hát van már olyan nacid. Most is egy olyan van rajtad -értetlenkedett térdeimre mutatva.
-De az nem ilyen. Csak szimplán egy vágás van a térdrésznél. És olyanom még nincs -mosolyogtam rá.
-Értem. Na mindegy. Vegyél olyan jó pulcsit is. Tudod. Amit múltkor láttunk. Azt a feketét, amire rá van írva, hogy Hakuna Matata. Az olyan cuki és tökre te vagy -lökte meg vállam az asztal felett, mire elnevettem magam. Végül is igaza volt. Az a pulcsi nagyon passzolt hozzám. Múlt időben.
Beszélgettünk még vagy egy órát. Mikor rendeltünk még egy jeges, karamellás kávét elindultunk sétálni. Útközben iszogattuk a finomságot, majd a megszokott park felé vettük az irányt és leültünk a helyünkre.
Megfigyeltük az előttünk elsétáló srácokat és a gördeszkaparkban lévő fiúkat is. Néhány oda-oda intett nekünk. Ezen általában mi csak kuncogtunk, de volt olyan is, amikor mosolyogva visszaintettünk nekik. Ekkor összenéztek. Aranyosak voltak, nem vita. De nekem ott volt Tristan, akit tiszta szívemből szerettem. Még az életemnél is jobban..
Hozzánk mentünk filmezni. Péntek volt, így Olive nálunk aludt. Örültem neki, mert régen voltunk kettesben.
-Megjöttünk! -adtam szüleim tudtára, hogy megérkeztünk. Húgom barátnőjénél aludt.
-Gyertek enni! Csináltam bolognait -lépett ki anyu a konyhából, majd adott két puszit Olive-nak, s megkérdezte tőle, hogy van.
-Köszönöm jól. És ti? Rég találkoztunk -kezdett csevegni anyummal barátnőm a konyhapultnak támaszkodva.
Mire kibeszélték a dolgokat, én már be is töltöttem egy filmet. Lementem popit pattogtatni meg felkaptam egy 2literes kólát.-Hé! Olive, velem nézel filmet, vagy anyuval pletyizel? -vontam fel mosolyogva szemöldököm.
-Megyek már. Majd még folytatjuk -kacsintott anyukámra, aki kacagva intett, hogy menjünk már.
Elkezdtünk nézni valami végtelen romantikus és megható filmet, amit mi végignevettünk. A lényeg, hogy volt ez a beteg lány, aki összejött a szomszédsráccal, aztán a végén meghalt. Kicsit abszurd sztori, de aranyos. Mondjuk mi sosem voltunk azok a sírós típusok. De megváltoztunk. Nagyon.
Épp zenét hallgattunk meg beszélgettünk, amikor zizergett a telefonom. SMS-t kaptam Tristan-től.
Kicsim! Gyertek ki a parkhoz egy fél óra múlva!
Szeretlek<3 xxT
Mosolyogva válaszoltam neki. Akkor még semmit sem sejtettem.
Sietünk! Szeretlek<3 xxV
-Figyelj! Nincs kedved elmenni a parkba? -pillantottam barátnőmre.
-De, persze. Tristan írt, mi? -kérdezte mosolyogva, mire csak bólintottam.
Felvettünk egy-egy meleg pulcsit. Mivel nálam voltunk, és nekem szinte csak fekete (vagy sötét) cuccaim voltak, a felsők is feketék voltak. Amit én vettem fel, egy halálfej volt. Olive pulcsiján pedig egy Arctic Monkeys felirat. Felkaptuk a bakancsunkat.
-Te. Minek akarsz bakancsot venni, ha már van? -egyenesedett fel barátnőm. Sóhajtottam.
-Azért, mert ezt egy egyszerű cipőboltból szerváltam be, az pedig Martens. Vágod? -kérdeztem tőle a saját stílusomban.
-Oké oké. Inkább hagyjuk -tért vissza surranója bekötéséhez.
Kabát, sapi. Elköszöntünk szüleimtől, majd lassan elindultunk a törzshelyünk felé.
Kicsit hamarabb odaértünk, így leültünk és beszélgettünk. Találgattunk, hogy vajon miért is voltunk mi ott. Semmi ötlet. Így inkább vártunk.
Brutális motorzúgásra kaptuk fel fejünket, majd feltűnt egy bazinagy sötétkék motor, ami szörnyen gyorsan hajtott.Kimentünk a park kapuja elé, ahol ott voltak a többiek. Kivéve Tristan. Megijedtem.
-Hol van Tristan? -kérdeztem el-elcsukló hangon.
-A motoron -bökött a motoros felé Harry.
-Mi? Ti normálisak vagytok? Miért van azon az izén? Nincs is jogsija! Ti meghülyültetek? Miért engedtétek rá? -zokogtam el magam. Nagyon féltem. Jobban szerettem őt az életemnél is, így teljesen egyértelmű volt, hogy szörnyen aggódtam érte. Olive leguggolt mellém, s hátamat simogatta nyugtatásképp.
-Shh! Nem lesz semmi baj. Mindjárt leszáll a motorról és megcsókol téged. Ne izgulj -húzott magával.
Tristan tényleg megállt. Pont előttünk, levette a bukósisakot fejéről, majd felém indult. Átkarolta derekam kezeivel, szemembe nézett, majd megszólalt.
-Hiányoztál, bébi. Szeretlek -lecsapott ajkaimra, ami közben hajába túrtam.
-Szeretlek -csókoltam meg újra. Belemarkolt fenekembe, mire belenyögtem szájába. Mosolyogva vált el tőlem, majd újra a motorhoz indult. Szívem sokkal gyorsabban kezdett kalimpálni. Rossz előérzésem volt..
Ment pár kört, aztán a lámpa hirtelen pirosra váltott, ő pedig pont felénk nézett, így nem láthatta, a jelzést, miszerint neki meg kellett volna állnia. Egy nagy kocsi jött át a másik lámpán. Neki Tristan-nek. A motorról lerepült, ami átgördült rajta már a földön.
Üvöltöttem, sikítottam, zokogtam, nem kaptam levegőt. Kiabáltam a nevét. Kiabáltam, hogy ne hagyjon itt. Szívem szerint odafutottam volna hozzá, de Olive és Harry lefogtak. Nem foglalkoztam velük. Nem tudom milyen érzelmek kavaroghattak arcukon. Azzal voltam elfoglalva, hogy Tristan ne hagyjon el.
Aki elcsapta szerelmem, kihívta a mentőket. De nem tudtak rajta segíteni. Azt mondták, azonnal meghalt. Lehetetlenség újraéleszteni. A koponyája betört. Több helyen is. Eltört egy lába, a kezei, a szegycsontja a gerince pedig súlyosan sérült.
Nem hittem nekik. Zokogtam. Kiszabadultam az engem ölelő karokból, majd életem értelméhez rohantam akit egy hordágyra fektettek és éppen abba a fekete zsákba csomagolták. Amikbe a hullákat szokták. És akkor ott számomra mindennek vége lett. Összeestem, amikor megláttam Tristan arcát. Szinte fel sem lehetett ismerni, annyira szétroncsolódott. Elvesztettem a barátomat. Azt a személyt, aki számomra a világot jelentette. Aki mindennél fontosabb volt nekem. Akit mindenkinél jobban szerettem. És ő mindent viszonzott. Szeretett. A tenyerén hordozott. És én végignéztem a halálát. Amikor leállíthattam volna. Nem kellett volna meghalnia. Az én hibám volt. Én tehettem róla.
És innentől kezdve semmi sem érdekelt. Elmentem a temetésére, amit fapofával bámultam végig. Sokan voltak, akik szerették Tristan-t. Megbámultak. Érzéketlennek neveztek, hogy nem sírok a barátom temetésén. De nem érdekelt. A barátaimmal sem tartom már a kapcsolatot. Olive 3 hónappal a halála után közölte, hogy nem tud velem mit csinálni és elege van abból, hogy nekem sosincs semmihez kedvem. Elküldtem a fenébe. Vagyis megmondtam neki, hogy akkor takarodjon el az életemből és soha többet nem akarom látni. Láttam rajta, hogy rosszul érinti, ezért közöltem vele, hogy nem érdekel mennyire esik ez neki szarul, amikor ő mondta nekem, hogy elege van a kedvtelenségemből. Nem csoda, hisz' meghalt a barátom.
Nem érettségiztem. Nem tanultam tovább. Nem lettek új barátaim. Nem lett új fiúm.
Drogozni kezdtem és cigizni. Durván. Szüleim nem tudtak velem mit kezdeni. Nem figyeltem rájuk. Nem beszéltem velük. Senkivel sem beszéltem. Nem ettem. Semmit. Sokszor vesztettem el az eszméletem, de egyszer majdnem meghaltam. Mondjuk direkt. Vágtam magam. Olyan mélyen, hogy a vérzés szinte sosem akart elállni.
Kórházba kerültem. Nem beszéltem senkivel. Az orvos kérdéseire sem válaszoltam. Csak néztem a falat. Mindig, mindenhol csak a falat bámultam. A szobámban is. Feküdtem az ágyamon és a plafont bámultam. Annyira nem volt kedvem az élethez. Annyira nem volt kedvem lélegezni sem. Meg akartam halni.
Még most is meg akarok halni.
Hellohello, Drágáim!<3
Hoztam egy újabb novellaszerű izét. Remélem tetszik..:3
Ha kérhetném, írjatok véleményt! Köszönöm.
<3
Hoztam egy újabb novellaszerű izét. Remélem tetszik..:3
Ha kérhetném, írjatok véleményt! Köszönöm.
<3


