Kinyitottam a szemem, erre pofán nyalt egy kutya. Kissé nagyon meglepődtem, gyorsan felültem és jobban megfigyeltem az állatot. Egy kis testű fehér boxer volt az ágyam mellet, és próbált felugrani. Olyan aprócska volt még. Mosolyogva emeltem az ölembe, és kezdtem el simogatni. Játszadozni kezdett a kezemmel, mire egy kisebb kacaj tört elő belőlem. Hirtelen kicsapódott az ajtóm, amin Cameron és Kyle lépett be, fültől-fülig érő vigyorral.
-Hogy kerül ide ez a kis cuki boxer? -néztem kérdőn a két jómadárra.
-Boldog Születésnapot! -kezdtek el üvöltözni, meg körbe-körbe futkosni a szobámban. Nagyokat pislogva meredtem rájuk, miközben olyan szinten elkezdtem röhögni, hogy már a kiskutya megijedt tőlem.
-T..tessék? De hisz'.. nem is ma van a szülinapom -néztem komolyan az előttem bőszen mosolygó srácokra.
-Tudjuk, de 1 hét múlva lesz. Plusz-mínusz néhány nap, de nemsokára itt van, mi pedig hoztunk neked ajándékot -adott puszit bátyám, mire jól megölelgettem mindkettőt.
-Köszönöm szépen! Nagyon aranyos. Honnan tudtátok, hogy ilyet szeretnék -vakargattam meg a boxerem hasát.
-Hát.. mondtad -kezdett röhögni testvérem, mire Kyle is csatlakozott hozzá.
-Na jól van. Menjetek ki! El akarom nevezni -pusziltam meg a hófehér kutyus pofiját.
-Kisfiú -kiabált vissza Kyle az ajtóból.
-Na, te kis cukipofi. Milyen nevet adjak neked? Adolf? Marshall? Juj, megvan. Isten hozott a családban, Dolf! -öleltem magamhoz, épp annyira, hogy a kutyus kapjon levegőt. Ezután kikeltem a ágyból, Dolfot leraktam a földre, majd a konyhába ballagtam, a kicsivel a nyomomban. Megszenvedett lejönni a lépcsőn, de olyan cuki volt. Segítettem neki, leemeltem az utolsó pár fokról, majd folytattam tovább utam.
-Haló! Hoztatok egy kutyát, de semmilyen cucca nincsen. Normálisak vagytok? Most mit adok neki enni? Hogy viszem sétálni? Na jó. Cameron, megvan még az a póráz, amivel Myra-t vittük sétálni? -Myra a szomszéd néni kutyája volt. Szegény elpusztult már pár éve. Valami tacskó féleség volt. Mi vittük sétálni, amikor Mrs. Parks nem ért rá.
-Ömm.. azt hiszem igen. A pincében nézd meg -mutogatott lefelé.
-Na nem! Te fogod megkeresni! -adtam tudtára, majd megfogtam a mögöttem futkározó kutyát és elindultam vissza a konyhába. -Addig valamit adok Dolf-nak.
-Dolf? Milyen név már ez? -szakad fel Kyle torkából egy jóleső nevetés.
-Tök aranyos! Majd ha nagyobb lesz, betanítom, hogy tökön kell harapni téged -nyújtottam rá a nyelvem. Mire Kyel az említett testrészéhez kapta kezeit, és elég fancsali képet vágott, amin egy jót kacagtam.
Csináltam egy szendvicset magamnak, a kutyusnak pedig adtam pár szelet szalámit. Most mit adtam volna neki? Nem volt háziállatunk, nem tartottunk kutya kaját.
-Holly, itt a póráz a nyakörvvel -nyújtotta felém az említette tárgyat Cam.
-Köszönöm! Elmegyek venni neki néhány dolgot. Hol a kocsi kulcs -kérdeztem.
-Azt hiszem Kyle a helyére rakta. Ne menjünk veled?
-Nem kell. Elhívom Zack-et -jutott eszembe a kék szemű helyes fiú.
-Nem szimpi nekem az a srác. Eddig úgy volt, hogy Kyle jön be, nem? -értetlenkedett.
-Miért? Pedig Zack nagyon aranyos, jó fej. Kyle pedig.. nem lehet közöttünk semmi. Nem akarom elcseszni a barátságunkat. Fontos nekem -hajtottam le a fejem.
-Gyere ide -húzott magához. -Ezért inkább elmenekülsz az érzéseid elől, egy másik fiú karjaiba? Ez nem megoldás Hol.
-Tudom.. de nem tudok mást tenni. Sosem voltam
úgy igazán szerelmes. Talán egyszer. Emlékszel még Michael-re? Az első
komolyabb kapcsolatom vele volt. Akkor azt hittem szerelmes vagyok,
pedig nem. Most meg tudom, hogy nem szerelemmel nézek Kyle-ra. Ez még
annyi sem, mint amit Mikey iránt éreztem. Szóval, megpróbálom
elfelejteni, mint pasi, és csak barátként tekinteni rá. Ha Zack-kel
esetleg összejövök, sikerülni fog -fúrtam bele fejem a mellkasába, és
sóhajtottam egy nagyot.
-Mi történt? Holly, baj van? -jött oda aggódó hanglejtéssel Kyle.
-Nem
dehogy, csak megöleltem ezt a tököt -löktem meg játékosan Cameron
kobakját. -Megyek gyorsan átöltözni, és beszélek Zack-kel. Gyere, Dolf!
A kutyával, meg a pórázzal a kezemben felbaktattam a szobámba. Írtam egy sms-t Zack-nek, miszerint, mit csinál most. Szinte egyből érkezett is a válasz.
Unatkozom. Miért? Zx
Nincs kedved eljönni velem a kutyámnak bevásárolni egy-két cuccot? Utána elmehetnénk sétálni vagy valami..Hx
Benne vagyok!:) Zx
Remek! Fél óra múlva érted megyek. Megadod a címed? Hx
Leírta hol lakik, aztán elmentem készülődni. Kifésültem a hajam, lófarokban összefogtam, majd a gardróbomba vettem az irányt. Fehér melltartó, fehér Nirvana-s póló fekete rövidnadrággal, szettemhez egy teljesen fekete Converse társult. Táskát nem vittem, így abba a falatnyi zsebbe csúsztattam Iphone-om, a pénztárcámat megfogtam és úgy vittem le a pórázon lévő kutyával a kezemben. Lekaptam a kocsi kulcsot, beugrottam, Dolf-ot az ölembe téve. 5perc alatt megérkeztem Zack-ék házához. A srác egyből jött is, bevágta mellém az anyós ülésre. Adtam puszit arcára, amit egyből, gondolkodás nélkül viszonzott.
-Szép kocsi. Tiéd?
-Sajnos nem. Pedig nagyon szeretem. Amúgy köszi -mosolyodtam el.
-Milyen cuki ez a kutyus. Mi a neve? -vette el az ölemből, majd simizni kezdte a füle mögötti kis részt, amit úgy látom, az én cukim nagyon élvezett.
-Dolf. Szerinted is nagyon gáz? -néztem rá, rémennyel csillogó szemekkel.
-Dehogyis! Kicsit érdekes, de nagyon aranyos -vakargatta pocakját. 20perces kocsikázás után megérkeztünk az állatoshoz.
-Jó napot! Boxer kutyának szeretnék pórázt, állíthatós nyakörvvel, és ha lehet akkor egy kis hámot is. Szeretnék neki, hordozót, meg "ágyat". Tálakat. És kérnék még neki, száraz kutya kaját, meg kiskutyának való dobozosat is -hadartam el minden, mire a bácsi, kicsit felkuncogott. Elvezetett a pórázokhoz, a tálakat is megmutatta, amik mellett egyből ilyen párnás ágyszerűségek voltak kutyáknak. Megköszöntem, majd nézelődni kezdtem. Vettem neki, egy fekete pórázt, így kis korára, fekete-fehér hámmal. Későbbre, pedig egy ugyan olyan fekete pórázt, csak erősebb zsinórral, fekete alapon világoskék csillagokkal. Vettem, 2 nagyobb tálat, mit most is tud használni. Mindkettő szürke. Ágynak, pedig egy nagy királykék (szinte, már majdnem ágy) párnázott alvó helyet, fehér vékony csíkokkal. Hordozók közül nem volt nagy a választás, így egy sima szürkét vettem kerekekkel.
A kaják közül viszont nem tudtam választani, ezért segítséget kértem a bácsitól, aki a kezembe nyomott 3 nagy tobozos kutyakaját, meg egy közepes méretű száraz eledelt.
Jól megpakolva léptünk ki az üzletből, ami annyit tesz, hogy kölcsön kellett kérnem egy direkt ilyen alkalmakra hasznosított gurulós tárgyat. Zack kitolta azt, miközben én a kutyával mentem, meg az ágyával. Gyorsan bepakoltunk a csomagtartóba, majd Zack visszavitte azt az izét, addig odamentem kocsival a bolt elé, hogy gyorsan be tudjon pattanni. Dolf végig az ölemből figyelt ki az útra. Még egy napja sincs meg, de máris imádom ezt a kis drágát.
Elmentünk fagyizni, közben beszélgettünk. Megtudtam, hogy apukája szinte sosincs otthon, annyit dolgozik. Anyukája, pedig 4 éve meghalt. Autó balesetben. Egy részeg, belehajtott a kocsijába, azonnal szörnyet halt. Elmondta, hogy van egy 16 éves húga, aki már lassan egy éve, Londonban él a nagyszüleiknél. Oda jár iskolába, és ott is szeretne maradni, mivel már egyetemet is nézett.
Elmondtam neki, hogy az én szüleimet is eléggé ritkán látom, és csak a bátyám van nekem, meg a legjobb barátja, Kyle.
-De.. miért? -értetlenkedett.
-Hát.. ez egy hosszú történet -húztam el szám, mire megkért, hogy meséljem el. Így történt az, hogy eljutottam egészen odáig, hogy kiderült: a testvérem rákos. Elmondtam szinte mindent magamról, meg erről az egészről. Elmondtam, hogy szörnyen viselem. Egy könnycsepp csordult végig arcomon, majd követte őt a többi. Zack, egyből szorosan magához ölelt, és a hátam simogatta.
-Ne sírj! Itt leszek veled. Segítek -suttogta fülembe, majd puszit nyomott arcomra. Letöröltem könnyeimet, majd egy bárgyú mosolyt erőltettem arcomra.
Délután 5-6 körül értem haza, ami elég sok, mivel délben indultam el otthonról. Megkértem a srácokat, hogy segítsenek behordani a cuccokat, addig én fölmentem Dolf-fal, vittem a is ágyikó szerűséget, amit az ágyam mellett lévő sarokba raktam.
Miután mindent felhordtak, (kivéve a kaját, meg a tálakat) elrendeztem az összes cuccot.
Amikor végeztem mindennel, felvettem egy fürdőruhát, felkaptam egy törölközőt meg Dolf-ot, majd kimentem vele az udvarra. Leraktam fűre, had futkározzon. Kiterítettem a törcsit az egyik napozóágyra, elhelyezkedtem rajta.
Egy kis idő után, éreztem valami hideget a hasamon, ezért azonnal felpattantam. Kyle állt előttem vízi pisztollyal a kezében, gonosz mosollyal az arcán. Közelíteni kezdtem felé, ő meg hátrált. Egyszer csak, beleesett a medencébe, én pedig helyből összeestem a röhögéstől. Mikor nem figyeltem, kimászott a vízből, engem felkapott, amit egy hatalmas nagy sikítással jeleztem, hogy váratlanul ért, majd püfölni kezdtem, de nem rakott le. Velem együtt beugrott a vízbe. A legalján egymás szemébe néztünk. Kyle közeledni kezdett. Már majdnem összeért a szánk, amikor...

